user_mobilelogo

Bezpečnosť - Xenic 10

MINIMALIZUJEME NEBEZPEČENSTVO ZRANENIA

 

Pri lyžovaní je výbava a ludské telo vystavené veľkej silovej záťaži. Predikcia zranenia je preto nesmierne dôležitá. Maximálnu bezpečnosť preto zaručuje správne časovanie vypnutia viazania. Presne definované vypnutie je u jedinečného XENICu klúčové, pričom vás nikdy nezradí a nečakane nevypne v prostriedku oblúku ako je tomu u tradičných techových viazaní konkurenčných značiek.

 

Inovatívna a pokroková špička viazania.

Špička je pokroková z hľadiska horizontálneho posúvania pinov, preto dokáže absorbovať vertikálne pôsobiace sily. Teda nečakane pri lyžovaní nevypína, tak ako je tomu pri tradičných pákových mechanizmoch pinov u všetkých renomovaných konkurenčných značkách. Z tohto dôvodu odpadá nechcené nebezpečné vypínanie viazania v strede oblúku, a preto nie je potrebné blokovať špičku zatiahnutím páčky smerom nahor.

 
 
10 mm aktívna dĺžková kompenzácia viazania.

Hodnota DIN pre bočné a dopredné vypnutie päty viazania je u XENICu plne nastaviteľná. Jeho pridanou hodnotou je až 10 mm aktívna kompenzácia dĺžky viazania, ktorá zabezpečuje konštantný tlak v celom systéme viazania. Aktívna kompenzácia umožňuje prirodzené prehnutie lyže, čím zaručuje maximálny grip lyže na celej je dĺžke a predovšetkým zabezpečuje dokonalú funkčnosť nenahraditeľného bezpečnostného vypínacieho ústrojenstva viazania aj pri celkovom prehnutí lyže.

 
 

V prípade bezpečnostného vypnutia päty viazania smerom dopredu, je celá lyžiarka nútená preklopiť sa smerom dopredu. Špička lyžiarky pôsobí na plochu vypínacej páčky špičky viazania a tak pri páde zabezpečuje bezpečné odpojenie celej lyžiarky od viazania a lyže. K celkovému odpojeniu lyžiarky dochádza pri prekročení uhlu 65° až 75°, v závislosti od tvaru špičky lyžiarky.

Bezpečnosť, komfort, sila - Xenic

Detailné popisy vlastností viazania pri výstupe, jazde, tlmenie nárazov a bezpečnostné vypínanie:

> Bezpečnostné prvky - Xenic

> Komfort ovládania a zapínania - Xenic

> Prenos síl pri zjazde - Xenic

Používateľský manuál - Xenic

Podrobné popisy v anglickom jazyku v používateľskom manuály na stiahnutie v PDF formáte

../images/pdf/Operating_Instructions_Xenic_EN.pdf  ( 1,98 MB )

Príslušenstvo Xenic


 

Bočné brzdy lyží

V prípade potreby sa nahradí iba brzdovým rámom. Mechanizmus je opakovane použiteľný, zameraný na čo najvyššiu možnú bezpečnosť.

Vyrábané v niekoľkých šírkach pre použitie na rôzne šírky lyží.

Šírka: 85/95/105 mm


 

Stúpacie mačky

Robustné a zároveň ľahké, zboku nasúvateľné stúpacie mačky.

Vyrábané v troch šírkach.

Šírka: 85/95/105 mm


 

Bezpečnostné lanko

Zabraňuje strate lyže pri páde alebo zapínaní. Doporučené je používať v kombinácii s brzdou.